KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666348
nr 1466 6348
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Fyrisån, Uppsala. Signerad. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:29:35
600 kr
700 kr
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm